Gdy liczy się bezpieczeństwo

Transport cieczy niebezpiecznych to jedno z najtrudniejszych zagadnień, z którymi spotykamy się na drogach oraz na kolei. Paliwa, trucizny i inne ciecze niebezpieczne przewozi się z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, stosując zbiorniki o szczególnej konstrukcji.

Zbiorniki dwupłaszczowe

Jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa transportu paliw i innych cieczy łatwopalnych jest stosowanie odpowiednich pojemników. Zbiorniki dwupłaszczowe idealnie spełniają te wymagania, ponieważ zbudowane są w specyficzny sposób. Składają się z zbiornika właściwego i pokrywy retencyjnej. Dodatkowo producent zbiorników dwupłaszczowych wyposażył je w szereg dodatkowych elementów wpływających na poprawę bezpieczeństwa transportu cieczy niebezpiecznych. Są to między innymi: wskaźnik poziomu cieczy z pływakiem, światło ostrzegawcze, czujnik wycieków oraz wskaźnik maksymalnego poziomu.

Zbiorniki paliwowe produkcja

Pojemniki do przechowywania i przewożenia paliw wytwarzane są z polietylenu liniowego, który zabezpiecza je między innymi przed promieniowaniem UV. Ciekawie przebiega sam proces tworzenia pojemników dwupłaszczowych, które wytwarzane są rotacyjnie. Do przechowywania paliw płynnych stosuje się nie tylko zbiorniki dwupłaszczowe o pojemności od tysiąca do pięciu tysięcy litrów , ale także mniejsze zbiorniki paliwowe produkcja których opiera się na plastiku. Zbiorniki te tworzone są w rozmiarach o pojemności od pięćset litrów do tysiąca.

Pojemniki te idealnie uzupełniają ofertę producenta zbiorników dwupłaszczowych. Ich przeznaczeniem jest przewożenie i przechowywanie cieczy zarówno dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Sprawdzają się także w transporcie substancji żrących i paliw płynnych.

Bezpieczeństwo na drodze

Transport substancji płynnych łatwopalnych lub żrących powierza się firmom spedycyjnym specjalizującym się w takich usługach. Pracownicy przechodzą w nich odpowiednie szkolenia i pracują zgodnie z normami narzuconymi przez Komitet Ekspertów ONZ ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych. Rygorystycznym kontrolom podlegają nie tylko ludzie, ale przede wszystkim sprzęt. Pojazdy do transportu farb, alkoholi, paliw oraz innych substancji ciekłych wyposażone są w specjalistyczne pojemniki, w tym w zbiorniki dwupłaszczowe lub cysterny innego rodzaju. Tylko zachowanie szczególnej ostrożności pozwala bezpiecznie przewieźć towary o podwyższonym ryzyku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here