Kiedy są potrzebne etykiety samoprzylepne?

Etykiety na produktach to duże ułatwienie dla konsumentów, którzy mogą zapoznać się z konkretnymi informacjami o danym produkcie. Etykieta produktu to także pole do popisu dla działu marketingowego danego producenta, ponieważ można zawrzeć w nim odpowiedni przekaz marketingowy, aby nakłonić do zakupu właśnie. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o etykietach.

We współczesnym świecie istnieje wiele rodzajów etykiet samoprzylepnych. Wpływ na ogromną ilość rodzajów tego rodzaju broszur marketingowo-informacyjnych ma wpływ dynamiczny rozwój technologii, a także wprowadzanie na rynek nowych produktów i opakowań. Jednym z najpopularniejszych rodzajów etykiet są etykiety samoprzylepne.

Etykiety samoprzylepne – co warto o nich wiedzieć?

Etykiety samoprzylepne to bez wątpienia najczęściej spotykane obecnie rodzaje etykiet. Można znaleźć je na kartonowych opakowaniach, plastikowych butelkach czy opakowaniach na chipsy. Etykiety samoprzylepne są masowo produkowane od kilkudziesięciu lat, kiedy to wyparły archaiczne już etykiety na mokro, nazywane również tradycyjnymi etykietami.

Rozwój technologii sprawił, że nieopłacalne jest już pod wieloma względami tworzenie etykiet, które trzeba stosować na nakładany klej na konkretny produkt. Za pomocą etykiety samoprzylepnej, możliwe jest komfortowe magazynowanie, przetwarzanie, naklejanie czy transportowanie różnego rodzaju etykiet, bez ryzyka zaklejenia ich czy zniszczenia danej etykiety.

Etykiety samoprzylepne, nazywane potocznie naklejkami samoprzylepnymi, można znaleźć w ofercie wielu drukarni. Jest to bez wątpienia najczęściej stosowany rodzaj, dlatego o stworzenie ich można śmiało poprosić praktycznie każdą drukarnię, zajmującą się tego typu produktami (etykietami).

Etykiety samoprzylepne – wykonanie

Etykiety samoprzylepne są zazwyczaj drukowane na specjalnych materiałach samoprzylepnych. Najczęściej są to różnego rodzaju folie lub papiery samoprzylepne. Jak wygląda przykładowa etykieta samoprzylepna? Podłoże drukowe konkretnej etykiety jest pokrywane warstwą kleju. Pokrycie warstwy następuje od strony przylepianej do przedmiotu etykietowanego – nigdy na odwrót! Klej, którym pokryta jest etykieta, za każdym razem jest zabezpieczany specjalnymi warstwami.

Dzięki temu gotowe już etykiety można swobodnie transportować oraz magazynować bez ponoszenia ryzyka ewentualnego uszkodzenia kleju. Po usunięciu warstwy zabezpieczającej można z powodzeniem naklejać etykiety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here