Szerokie zastosowanie e papieru w przemyśle

Rozwój technologiczny sprawił, że z różnego typu aplikacji elektronicznych korzysta się na masową skalę. Tradycyjny papier coraz bardziej wypierany jest przez e papier, który w wielu kwestiach przewyższa oryginał. Wyświetlacze e papierowe można spotkać coraz częściej i to nawet w popularnych miejscach takich jak supermarkety.

Szerokie zastosowanie e papieru

E papier wykorzystywany jest na szeroką skalę. Sięga się po niego do produkcji przemysłowych wyświetlaczy, dzięki którym można jeszcze lepiej wizualizować dowolne informacje, oszczędzając przy tym sporo czasu i pieniędzy. E papier zmazał zastosowanie w inteligentnych domach, e-plakietkach, smartwatchach i innych akcesoriach elektronicznych. Wyświetlacze EPD są popularne w przemyśle w formie stacji pogodowych, nowoczesnych rozkładów jazdy, interaktywnych tablic informacyjnych i cen elektronicznych.

Taka elektroniczna plakietka może wyświetlać nie tylko cenę danego produktu, ale także dowolną grafikę i kod kreskowy. Na korzyść tego innowacyjnego rozwiązania przemysłowego przemawiają nieograniczone kąty widzenia, utrzymywanie obrazu bez poboru prądu, niewielka grubość, brak potrzeby podświetlania, proste sterowanie i znakomita czytelność nawet w słońcu.

E papier nie tylko w wersji czarno-białej

Chociaż podstawowe wyświetlacze e papierowe są zwykle w wersji czarno-białej, to nowoczesne modele są w stanie wyświetlić znacznie większą ilość kolorów. Dostępne są już nawet w pełni kolorowe moduły, które opierają się głównie na filtrach RGB. Bez problemu można dostać w przystępnej cenie trójkolorowe wyświetlacze, które są powszechnie wykorzystywane w przemyśle.

Obraz na elektronicznym wyświetlaczu do złudzenia przypomina tusz na tradycyjnym papierze. Pobiera on znikomą ilość prądu, a wyświetlane informacje mają idealną czytelność niezależnie od kąta obserwacji. Jest to świetne rozwiązanie dla wielu przemysłowych i konsumenckich aplikacji.

Co jeszcze przemawia na korzyść e papieru?

Do zalet wyświetlaczy EPD zaliczyć można to, że nie powodują one zmęczenia oczu. Doskonale imitują klasyczne papierowe etykiety. Wystarczy wyposażyć je w konkretne kontrolery, aby móc stworzyć niemalże błyskawiczne dowolną treść, którą można modyfikować bezprzewodowo.

Inwestycja w wyświetlacz EPD szybko się zwraca. Mogą one bezproblemowa działać przez długie lata na zasilaniu bateryjny. Energooszczędne mikrokontrolery pozwalające na precyzyjne sterowanie ekranem zużywają możliwe jak najmniej mocy, a komunikacja urządzenia ze sterownikami obydwa się zazwyczaj za pomocą interfejsu SPI. Redukcja kosztów to jedno, ale zaoszczędzić można także czas na ręczne zmienianie tradycyjnych etykiet.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały znalezione na unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here