Jak wypozycjonować stronę internetową?

Zdecydowana większość osób, która zastanawia się jak wypozycjonować stronę internetową i ostatecznie podejmuje decyzję o zleceniu tego zadania profesjonalistom wpisuje w wyszukiwarkę google – SEO dla stron internetowych, a także pozycjonowanie stron Olsztyn, w przypadku, gdy szuka osoby właśnie z tego miasta.

W jaki zatem sposób można wypozycjonować swoją stronę internetową, w przypadku, gdy dana osoba postanowi zrobić to samodzielnie?

Stała optymalizacja

Osoby, które są zainteresowane, aby ich strony internetowe pojawiły się bardzo wysoko wynikach wyszukiwania Google powinny przede wszystkim zoptymalizować nie tylko prędkość wczytywania się strony, ale również poprawić tzw. User Experience. Rekomendowane jest wykorzystanie do tego celu narzędzi Google takich jak PageSpeed Insight, a także Website speed test.

Świetnie egzamin zda również narzędzie Google Mobile-Friendly Test. Warto cały czas pracować nad tym, aby strona działała coraz szybciej, szczególnie tyczy się do wersji mobilnej. Warto również poprawiać i optymalizować stare strony, wpisy, kategorie czy tagi. Należy zdawać sobie sprawę, że tak naprawdę wszystko ma wpływ na końcową ocenę strony internetowej.

Budowanie treści

Polecane jest cały czas dodawanie nowych treści na stronę internetową. Warto pamiętać, by robić to systematycznie. Dobrym rozwiązaniem może być dodawanie ciekawych poradników, umieszczanie newsów firmowych czy rozbudowywanie swojej strony internetowej o nowe podstrony. Cały czas należy jednak pamiętać o bardzo krótkim czasie wczytywania, a także wskaźniku Mobile Friendly. Oczywiście nie można zapomnieć o dzieleniu się treściami w Social Mediach.

Pozyskiwanie linków

Najbardziej istotne w pozyskiwaniu linków prowadzących do strony internetowej będzie dywersyfikacja ich pochodzenia. Należy zatem aktywnie pozyskiwać bardzo wartościowe linki również z atrybutem nofollow, które będą prowadziły do strony internetowej. Można oczywiście dokonać tego przez udział w różnego rodzaju forach czy grupach dyskusyjnych. Świetnie egzamin zdaje także publikowanie artykułów eksperckich na zewnętrznych serwisach czy wymiana banerami reklamowymi. Konieczne jest także pamiętanie praktycznie przy każdym działaniu zarówno o umiarze, jak i rozwadze. Nie można stawiać tylko i wyłącznie na ilość, ale przede wszystkim na jakość. Warto także zdawać sobie sprawę, że bardzo istotne znaczenie będzie miała jakość całej strony odsyłającej, a nie tylko i wyłącznie sam link. Koniecznie trzeba zatem się upewnić, czy starsze linki prowadzące do strony internetowej przypadkiem nie kierują do 404 error page.

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here