zarabianie na muzyce

Wielu młodych muzyków marzy o tym, żeby utrzymywać się przede wszystkim ze swojej pasji, czyli z tworzenia utworów. Jeszcze kilkanaście lat temu było to niełatwe i utrzymywanie się wyłącznie z muzyki było dosyć trudne i ograniczało się do paru utartych ścieżek.

Na szczęście rozwój mediów cyfrowych daje inne, mniej schematyczne możliwości zarabiania na muzyce. Jest to atrakcyjnie szczególnie dla początkujących artystów, gdyż jest to jednocześnie bardzo dobry pomysł na zdobycie nowych słuchaczy.

Sposoby na zarabianie na muzyce: patroni

Świetnym sposobem na zarabianie na muzyce dla początkujących artystów jest założenie konta na Patronite lub na Pateron. Takie platformy pozwalają na uzyskanie stałego dochodu od darczyńców w zamian za materiały od wspieranego twórcę.

Spokojnie można oferować dostęp do ekskluzywnych patronów, czy nawet dostęp do zamkniętego forum, w którym można porozmawiać i wymieniać się pomysłami. Dobrym sposobem jest również udostępnianie materiałów wideo z poradnikami muzycznymi, czy po prostu dokumentującymi nagrywanie utworów. Wymaga to regularnego tworzenia, ale dla wielu muzyków może być to nawet zachęta do regularnej pracy.

Sposoby na zarabianie na muzyce: spersonalizowane piosenki dla fanów

Jeśli masz już wierne grono fanów, to warto ich docenić. Nie ma lepszego prezentu, niż  stworzenie spersonalizowanych utworów dedykowanych konkretnym osobom. Zarabianie na muzyce za pomocą pisania dostosowanych piosenek może mieć naprawdę bardzo dobry zasięg.

Nie ma wielu artystów, którzy robią takie spersonalizowane utwory, a chętni na pewno się znajdą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here