O czym należy pamiętać przy zakupie wózków widłowych?

Bez wózków widłowych nie jest możliwe transportowanie towarów na bliskich odległościach i ich sprawne magazynowanie. Wózki widłowe odgrywają kluczową rolę w sprawnej logistyce magazynowej. Na dobre wpisały się w krajobraz większości magazynów, portów, czy centrów logistycznych na świecie. Czytaj dalej i dowiedz się, czym należy się kierować w wyborze sprawdzonych wózków widłowych.

Niezależnie od tego, jak duża jest Twoja firma, konieczne jest posiadanie zasobów, które gwarantują optymalną pracę w każdych warunkach. W czasie poszukiwań pojazdu, który spełni Twoje oczekiwania, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania wózek widłowy marki STILL, czyli czołowego producenta tego rodzaju pojazdów w Polsce oraz Europie.

Wózki widłowe – co warto wiedzieć?

Istnieje wiele podziałów wózków widłowych, które profesjonalnie są określane mianem jezdniowych wózków podnośnikowych. Tego rodzaju pojazdy, to jedyne maszyny, które gwarantują tak komfortowe magazynowanie różnego rodzaju towarów. Na rynku można spotkać się z trzema kategoriami podziału na wózki widłowe: ze względu na cechy eksploatacyjne, sposób kierowania czy napęd.

W przypadku napędu, współczesne wózki widłowe można podzielić na pojazdy z napędem sieciowym (elektrycznym), akumulatorowe, benzynowe oraz pojazdy z silnikiem diesla. W przypadku cechy eksploatacyjnej jako kryterium tego rodzaju pojazdów, można wyróżnić wózki: podnośnikowe, ciągnikowe, specjalne, unoszące oraz naładowne.

W przypadku podziału na  sposób kierowania, można wyróżnić wózki widłowe prowadzone, wózki widłowe wyposażone w fotel, wózki widłowe zdalnie sterowane, a także wózki widłowe podestowe. Kierowanie jezdniowymi wózkami widłowymi w każdym przypadku odbywa się za pośrednictwem kierownicy, kolejnymi urządzeniami sterującymi są pedały gazu oraz hamulca i nieco rzadziej także sprzęgła.

Jaki wózek widłowy wybrać?

Klasycznym podziałem wózków widłowych jest podział na pojazdy wyposażone w silnik spalinowy, elektryczny, a także hybrydowy. W przypadku spalinowych wózków widłowych, można spotkać klasyczne wózki widłowe benzynowe, wyposażone w butle LPG, czy silniki diesla.  Spalinowe wózki widłowe to klasyka wśród tego typu pojazdów, która gwarantuje pracę w praktycznie każdych warunkach.

W większości przypadków spalinowe wózki widłowe to najmocniejsze i największe pojazdy, które są w stanie przewieźć naprawdę wymagające towary. Nie oznacza to jednak, że nie można spotkać się z kompaktowymi wózkami widłowymi o napędzie spalinowym, które są przeznaczone do transportu i magazynowania lekkich towarów o niewielkich gabarytach.

Z kolei w przypadku elektrycznych wózków widłowych, tego rodzaju pojazdy są maszynami pierwszego wyboru dla firm, które posiadają wymogi zerowej emisji spalin oraz zerowego hałasu. Elektryczne wózki widłowe od najlepszych producentów sprawdzą się w magazynowaniu ciężkich oraz lekkich towarów, bez względu na ich gabaryty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here