Pozabankowa karta kredytowa

Karta kredytowa to rozwiązanie, które może znacznie pomóc nam w odpowiedniej realizacji domowego budżetu. Warto jednak wiedzieć, że korzystając z niej, w zasadzie kredytujemy nasze wydatki. Niemniej jednak umiejętne korzystanie z karty kredytowej, pozwali nam na uzyskanie niezbędnych środków na nagłe wydatki, przy jednoczesnym ponoszeniu z tego tytułu możliwie jak najmniejszy kosztów. Jak zatem korzystać z karty kredytowej? Dlaczego pozabankowa karta kredytowa to dobre rozwiązanie?

Jak korzystać z karty kredytowej?

Jak umiejętnie korzystać z karty kredytowej, aby nie narażać się na zbyt wysokie koszty? Przede wszystkim musimy pamiętać, aby należności wynikające z używania karty kredytowej spłacać w terminie. Musimy wiedzieć, że w przypadku spłacenia debetu na karcie kredytowej w wymaganym terminie, nie poniesiemy żadnych kosztów. Wynika to z tego, że wówczas zmieścimy się w tzw. okresie bezodsetkowym.

Jednak w przypadku przekroczenia terminu spłaty, mogą nam być naliczone dość wysokie odsetki. Należy również pamiętać o tym, że karta kredytowa zasadniczo nie służy do wypłacania gotówki z bankomatu. Oczywiście banki zezwalają na taką możliwość, jednak wówczas naliczane są z tego tytułu dość wysokie prowizje. Niebezpiecznym problemem, z jakim często zmagają się nieostrożni użytkownicy kart kredytowych, jest tak zwane rolowanie długu. To sytuacja, kiedy płacimy kartą, która nie jest w pełni spłacona.

Pozabankowa karta kredytowa

Zastanówmy się zatem, jaką kartę kredytową warto wybrać? Oczywiście tego rodzaju produkt finansowy, kojarzy nam się przede wszystkim z ofertą bankową. Jednak ostatnimi czasy również instytucje pozabankowe powoli wprowadzają do swojej oferty możliwość korzystania z kart kredytowych. Ciekawym rozwiązaniem może być choćby karta kredytowa Cardina. Dlaczego jest to oferta godna uwagi? Firma Cardina należy do pierwszych pozabankowych wydawców kart kredytowych.  W ofercie tej firmy mamy kartę, która daje nam  do limitu kredytowego w wysokości od 600 do 5000 zł. Oczywiście, to na jaką kwotę będziemy mogli liczyć, zależy przede wszystkim od naszej zdolności kredytowej.  Wniosek o kartę można bardzo szybko i w prosty sposób złożyć wypełniając formularz na stronie internetowej firmy Cardina. Karta ta umożliwia zarówno operacje bezgotówkowe, jak i wypłatę gotówki. Warto jednak z tego produktu finansowego korzystać w sposób rozsądny, aby minimalizować związane z tym koszty. Karta kredytowa do doskonałe narzędzie, dzięki któremu będziemy w stanie finansować różne wydatki, a także niwelować dziury w domowym budżecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here