Żeby dziś rozpocząć swoją przygodę z e-commerce nie potrzeba zbyt wielkich nakładów finansowych. Oczywiście wciąż trzeba zainwestować sporo pieniędzy, ale nie są to tak pokaźne kwoty jak w przypadku biznesów stacjonarnych.
Nie taki diabeł straszny jak go malują
Nieporównywalnie niższe koszty wejścia i ogólnopolski lub coraz częściej ogólnoświatowy zasięg przekonują coraz więcej amatorów biznesu do tego, aby spróbować swoich sił w tym jakże interesującym modelu biznesowym.
Co będzie nam potrzebne?
Do rozpoczęcia swojej przygody z biznesem online potrzebujemy hostingu, skryptu sklepu internetowego oraz domeny i jak w każdym rodzaju biznesu tak i tutaj – pomysłu. Internet nie zagwarantuje nam sukcesu jeśli nie trafimy z naszym pomysłem. Wciąż mamy do czynienia z żywymi ludźmi, którzy mają określone oczekiwania. Dobrze dla nas kiedy trafimy w świetną niszę ze sporym popytem, a małą konkurencją. Jest to niezwykle komfortowa sytuacja, która niestety zdarza się niezwykle rzadko. Lecz nie warto tracić nadziei!
Budować samemu czy zlecić specjalistom?
Wraz z rozwojem Internetu pojawiły się na rynku firmy, które oferują różnego rodzaju usługi pozwalające nam zbudować coś nawet nie mając o tym pojęcia. To samo tyczy się rynku e-commerce. Możemy wydelegować część prac nad sklepem jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze, ale możemy także zlecić całość i oglądać jedynie efekty pracy zespołu. Musimy wziąć pod uwagę, że budowa sklepu od podstaw przez nas samych, kiedy nie mamy o tym zielonego pojęcia zabierze nam sporo czasu. Z drugiej jednak strony zaoszczędzi często spore pieniądze. Zlecenie prac firmom z zewnątrz pozwoli nam się skupić na kwestiach zapleczowych, lecz będzie kosztować.
Oprogramowanie to podstawa
Oprogramowanie integracje Shoper to nasze narzędzia pracy przy sklepie internetowym, dlatego warto przemyśleć czego potrzebujemy i wybrać najlepsze z nich, żeby w trakcie działania sklepu nie okazało się, że musimy coś zmienić. Wtedy migracja pomiędzy systemami może nam przysporzyć niemałych problemów i stresu, którego można było zawczasu uniknąć.
Jeśli budujemy sklep sami warto poczytać komentarze i opinie w Internecie na temat systemów. Pomocne mogą się również okazać rozmowy z księgowością. Niezwykle ułatwiające prace będzie wybór systemu, z którego korzysta nasza księgowa. Wysyłanie raportów i danych pomiędzy nimi to tylko kwestia kilku kliknięć.
Integratory pomiędzy systemami
Podczas wyboru oprogramowania warto przejrzeć możliwe opcje integracji z innymi systemami. Wybierając te najpopularniejsze mamy duże szanse na znalezienie najbardziej intuicyjnych i co za tym idzie nieprzesadnie drogich rozwiązań. Przykładowo wybierając system do obsługi sklepu Shoper.pl możemy z łatwością znaleźć integratory stanów magazynowych z naszym programem takim jak Comarch czy SubiektGT.
Takie rozwiązania nie są drogie, ponieważ zaczynają się już od 50 zł. Biorąc pod uwagę korzyści płynące z takiego zakupu jest to naprawdę niewielka kwota. Analiza dostępnych narzędzi będzie nam niezwykle potrzebna w trakcie budowy naszego przyszłego biznesu.
Źródło: https://sellintegro.pl