Sklepy internetowe w modelu SaaS

Zakupy internetowe to w ostatnim czasie norma. Coraz więcej przedsiębiorców dostrzega możliwość przeniesienia swojej działalności do internetu. Dotyczy to zwłaszcza sprzedawców.

Każdy zna największe sklepy internetowe w internecie, takie jak Amazon, czy rodzime Allegro. Wspominając o amerykańskim gigancie, nie sposób zapomnieć o tym, że jej założyciel stał się najbogatszym człowiekiem globu. Idąc w jego ślady, wielu decyduje się na założenie własnego sklepu internetowego. Chcieliby wyróżnić się z tłumu sprzedawców, którzy oblegają wyżej wspomniane platformy sprzedażowe. Dla wielu to dobry start. Taka platforma robi dużą część pracy za sprzedawcę. Niestety część zarobku ze sprzedaży idzie w ich ręce.

Sprzedawcy mający sprecyzowaną grupę produktów, mimo tej wiedzy, często nie decyduje się na założenie własnego sklepu. Wyobrażają sobie godziny spędzone na projektowaniu, pieniądze wydane na informatyka, i wiele innych problemów. A gdyby okazało się, że nie jest to takie trudne. Intuicyjnym rozwiązaniem są sklepy internetowe w modelu SaaS. Udostępniają one szereg narzędzi, dzięki którym większość pracy nad serwisem powierza się dostawcy usługi tego modelu.

Tworzenie sklepu internetowego nie jest trudne

Sprzedawca nie musi być informatykiem. Obchodzi go sprzedaż; wszelkie inne problemy powierza innym. To dostawca usługi dba o aktualizację i ciągłość usługi. Całość realizowana jest za cykliczną opłatą. Z jakich konkretnych firm warto skorzystać? Sklepy internetowe w sklep Shoper to rozwiązanie, które przypadło do gustu zwłaszcza osobom piszącym bloga i sprzedającym produkty powiązane z jego działalnością. Wszystko za sprawą przejrzystego interfejsu i praktycznych wtyczek. Wtyczki dotyczące do newslettera, formy płatności – to wszystko z poziomu zarządzania sklepem.

Jeśli chodzi o sprzedawców nastawionych na sprzedaż hurtową, dużą popularnością cieszą się sklepy internetowe w Comarch e-sklep. Współpraca z tak dużą marką pomaga dodatkowo zaplanować i zrealizować logistykę sprzedaży. Najwięksi klienci branży korzystają z tej usługi. To godne polecenie. Co jednak warto przemyśleć nim założy się własny sklep internetowy? Na pewno trzeba mieć pomysł na działalność. Produkty powinny należeć do konkretnej branży.

Następnym krokiem będzie umiejętna promocja w celu zaistnienia strony w wyszukiwarkach. Pomocą służą tutaj zarówno firmy zajmujące się SEO, jak i szukający zleceń freelancerzy. Kiedy sprzedaż będzie duża, trzeba będzie zastanowić się nad strategią logistyczną. Do wszystkich tych rzeczy można znaleźć pomoc, i warto z niej skorzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here