Nie jest łatwo wycenić stronę internetową, którą posiadamy. Nawet, jeśli nie mamy na nic za wiele treści, ale jest ona dostępna od kilku lat to na pewno jest sporo warta. Na cenę wpływ ma to, jaką wybraliśmy domenę. Jeśli jest to coś teraz modnego to cena za stronę może być naprawdę bardzo wysoka, a zatem trzeba będzie to sprawdzić. Inaczej wycenia się pojedyncze strony, a inaczej całe serwisy internetowe. Jeśli coś jest wykonane w profesjonalny sposób to na pewno będzie warte o wiele więcej.

Wiele osób szuka gotowych serwisów internetowych, które na siebie zarabiają. My również możemy na tym zarobić sporo, ale pamiętajmy, że to wcale nie jest takie łatwe, na jakie wygląda. Potrzebujmy włożyć w to sporo pracy, bo tylko wtedy nasze strony będą jeszcze bardziej popularne. Jeśli chcemy wiedzieć ile nasza strona jest warta to można skorzystać z fachowej wyceny. Najlepiej jest się skontaktować z firmą, która taką wycenę robi, a wtedy na pewno będziemy wiedzieć w krótkim czasie ile jest to, co posiadamy warte. Jeśli mamy nowoczesną responsywną stronę internatową to automatycznie jej cena wzrosła.

Jeśli mamy coś startego, co nie nadaje się na urządzenia mobilne to cena będzie niska. Jeśli mamy profesjonalny serwis internetowy to nie korzystamy wtedy z wycena automatycznej, którą możemy znaleźć na wielu stronach. Tutaj potrzebujemy mieć wycenę bardziej profesjonalną i wykonaną przez kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna. Wtedy wiemy, że wszystko zostało przeprowadzone tak jak trzeba i że cena końcowa jest to właściwą i możemy właśnie tyle pieniędzy za swój serwis żądać. Czy tyle dostaniemy? To już jest inna kwestia i trzeba będzie szukać jakiegoś klienta.

Co jeszcze wpływa na cenę?

Na pewno to ile osób taką stronę odwiedza. Im więcej osób wchodzi codziennie na stronę tym przyszły właściciel może więcej na tym zarobić. Liczy się również to czy strona jest pozycjonowana. Pozycjonowanie nie jest tanie, a zatem jeśli coś zostało tutaj w profesjonalny sposób zrobione to można łatwiej taką stronę w dobrej cenie sprzedać. To, co znajduje się na storni, czyli sama treść również ma znaczenie.

Trzeba przecież mieć coś wartościowego, dlatego trzeba będzie to sprawdzić. Przy wycenie zwraca się uwagę na wiele szczegółów. Dla kogoś, kto się tym nie zajmuje nie będzie to łatwe, dlatego trzeba polegać na sprawdzonej osobie albo firmie. Wtedy możemy być pewni, że strona będzie w prawidłowy sposób wyceniona. Taką firmę bez większych problemów będziemy mogli znaleźć dzięki wyszukiwarce internetowej.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here