Jakie oznaczenia powinny znaleźć się na regałach magazynowych?

Dobór odpowiednich regałów magazynowych ma kluczowe znaczenie w każdym magazynie. Wyposażenie to powinno nie tylko zapewniać optymalną przestrzeń do przechowywania towarów, ale również właściwe bezpieczeństwo.

Wyposażenie magazynów powinno być dobrane przez eksperta, który zna się na rzeczy. Właśnie dlatego planowanie magazynów jest obecnie coraz częściej zlecane firmom, które posiadają w tym zakresie odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Szczególne znaczenie dla efektywności i bezpieczeństwa działania magazynu ma dobór właściwych regałów magazynowych. W tym przypadku duże znaczenie ma również przestrzeganie odpowiednich przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Bezpieczne regały – ważne odpowiednie oznaczenia

Obecnie dostępne w sprzedaży regały magazynowe muszą być nie tylko wykonane z wysokiej jakości materiałów, ale dodatkowo muszą one posiadać odpowiednie oznaczenia. Oznaczenia umieszczone są na tabliczkach znamionowych, które przytwierdzane są na stałe do regałów.

Bezpieczne regały

Na regałach powinny znaleźć się informacje takie jak:

  • informacje o producencie regału – jego nazwa oraz adres
  • informacje o dopuszczalnym obciążeniu dla półek regałów
  • nazwa i oznaczenie regału – jego rok produkcji oraz numer fabryczny

Dla bezpieczeństwa przechowywania w magazynie szczególne znaczenie mają dane o dopuszczalnym obciążeniu dla półek regału.

Gdy prowadzone jest planowanie magazynu, wówczas konieczne jest dobranie takich regałów, które będą mogły zapewnić odpowiednie wsparcie dla przechowywanych dla nich towarów – w przeciwnym przypadku mogą powodować zagrożenie dla pracowników, a także doprowadzić do utraty cennych towarów.

Zaświadczenie dla regału

Zaświadczenie dla regału

Warto także wskazać, że oprócz tabliczki znamionowej umieszczonej na regale wolnostojącym, jego producent powinien dostarczyć również odpowiednią dokumentację.

Zaświadczenie dla regału powinno zawierać dane takie jak:

  • nazwa i znak producenta
  • oznaczenie regału
  • numer fabryczny regału
  • rok produkcji regału
  • wyniki przeprowadzonych badań dla regału oraz stwierdzenie zgodności wyników badań z normą
  • informacje o transporcie, montażu i eksploatacji regału

planowanie magazynu

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here