Internet

Jeśli połączenie internetowe spowalnia Cię w życiu codziennym, może to być frustrujące i demoralizujące. No dalej – czy w XXI wieku napędzanym technologią naprawdę powinno Cię powstrzymywać buforujący zator w sieci Wi-Fi? Jak wpływają na równanie terminy takie jak przepustowość i pojemność internetu? Rzućmy okiem na niektóre z powodów, dla których możesz mieć wolne łącze internetowe, i pomóż nam określić, jakiej prędkości naprawdę potrzebujesz.

Aby zrozumieć czynniki, które wpływają na prędkość internetu (lub jej brak), zacznijmy od roli przepustowości w wydajności sieci. Mówiąc najprościej, przepustowość odnosi się do całkowitej ilości danych, które mogą być obsługiwane przez połączenie sieciowe lub interfejs. Zwykle im większa pojemność, tym większa szansa na wyższą wydajność. Ta wysoka przepustowość i wydajność internetu jest często określana jako „łącze szerokopasmowe”, w odróżnieniu od wolniejszych połączeń internetowych. Jak więc mierzy się przepustowość? Ogólnie mówiąc, w bitach na sekundę (Bps) lub megabitach na sekundę (Mbps).

Aby spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy, w 2015 roku amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) zaktualizowała swoją definicję łączy szerokopasmowych, tak aby obejmowały połączenia o prędkości co najmniej 25 Mb / s dla pobierania i co najmniej 3 Mb / s dla przesyłania. Liczby te odzwierciedlały gwałtowny wzrost w porównaniu z poprzednimi minimalnymi wymaganiami FCC wynoszącymi 4 Mb / s dla wysyłania i 1 Mb / s dla pobierania.

Jednak wraz z nieustannie przyspieszającym postępem technologicznym, liczby te zaczynają wydawać się nieco nieaktualne. Na przykład nowsze rozwiązania, takie jak wideo 4K UHD (ultra-high definition), jakość wideo HD, wideo w standardowej rozdzielczości, pliki wideo i audio o wyższej jakości, obciążające pasmo gry online dla wielu graczy i wielu użytkowników domowych połączeń internetowych mogą szybko zużywają przepustowość.

Wszystko sprowadza się do czegoś, co nazywa się „opóźnieniem”. Opóźnienie to czas potrzebny na przesłanie danych z komputera na serwer i z powrotem, a proces ten jest zwykle nazywany szybkością pingowania, zwłaszcza podczas przeprowadzania testu szybkości Internetu. Wracając do naszego scenariusza z grą szpiegowską, twój nagły ruch w ciemną uliczkę jest wysyłany przez sygnał przez router internetowy, przez kable do serwera internetowego, gdzie jest przetwarzany, a następnie przekazywany na inny serwer i tak dalej, aż jest przesyłany do satelity i odbijany do innej liczby serwerów, dopóki ten sygnał nie zostanie przekazany do domowego routera internetowego konkurenta i do jego systemu gier. Gdy prędkość internetu jest niska, może być wiele typowych przyczyn, w tym:

Twoje połączenie Wi-Fi – sprawdź, czy router jest prawidłowo podłączony i podłączony. Ponadto niektóre routery mogą być narażone na zakłócenia zewnętrzne i (rozumiem!) W niektórych przypadkach mogą nawet przełączać się na słabszy sygnał WiFi sąsiada. Tak, to się zdarza.

Wtyczki i aplikacje – wtyczki i aplikacje wysysające łączność szerokopasmową działające w tle komputerów, tabletów i smartfonów mogą powodować spowolnienie działania Internetu. Upewnij się, że wszystkie są zablokowane podczas korzystania z urządzeń, aby zmaksymalizować prędkość Internetu.

Duże pliki do pobrania – czy któreś z Twoich urządzeń stale pobiera duże pliki, o których nie wiesz? Mogą one zajmować dużo pamięci na urządzeniach i powodować wolne prędkości Internetu.
Przeciążenie użytkowników Internetu – jeśli w Twoim gospodarstwie domowym wielu użytkowników Internetu robi wszystko, od gier internetowych i otwierania stron internetowych w wysokiej rozdzielczości, po pobieranie filmów lub przesyłanie strumieniowe wideo z serwisów Netflix i Hulu, może to wpłynąć na szybkość internetu.

Wszystko to dzieje się w mgnieniu oka – niesamowite, prawda ?! W rzeczywistości dzieje się to w milisekundach (ms). Dobry ping jest poniżej 10 ms. Czas przekraczający 100 ms może jednak czasami powodować problemy ze spowolnieniem (określane jako „lag”), zwłaszcza podczas grania lub przesyłania strumieniowego filmu Netflix online. Zwykle pojedynczy użytkownik z prędkością Internetu 100 Mb / s powinien mieć możliwość łatwego przesyłania strumieniowego filmów z serwisu Netflix, YouTube TV, Hulu i innych strumieniowych filmów. Jest to również wystarczające do gier online i wykonywania takich czynności, jak przeszukiwanie internetu oraz pobieranie i przesyłanie dużych plików. Jednak gdy wielu użytkowników jest również online i robi niektóre z wymienionych rzeczy, a Ty (i oni) chcesz przesyłać strumieniowo filmy w jakości 4K i grać w gry dla wielu graczy i nie tylko, większość ekspertów zaleca posiadanie przepustowości szerokopasmowej i prędkości Internetu 200 Mb / s lub nowszy, dzięki czemu zawsze będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, bez frustrujących spowolnień internetu.

Jak wybrać tani i szybki internet dla firmy w Krakowie? Odpowiedź jest banalnie prosta. Internet światłowód Kraków od ith.eu jest to szalenie rekomendowane rozwiązanie. Internet Kraków jest bez dwóch zdań kluczowy, do prowadzenia sprawnie funkcjonującej firmy.

Więcej: https://ith.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here