ITH rozbudowuje usługi sieciowe dla biznesu w Polsce

W pierwszym kwartale 2023 roku ITH z sukcesem rozszerzyło swoje możliwości infrastruktury sieciowej, uruchamiając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Obiekty te dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te punkty są połączone za pomocą zaawansowanej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Naszym Klientom oferujemy różnorodne obiekty kolokacyjne, pozwalając im wybrać najlepsze miejsce dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net — mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — profesjonalne podejście do biznesowych potrzeb klientów

Niko Bałazy i Jakub Jedynak, założyciele ITH, postanowili wprowadzić innowacyjne rozwiązania ICT dla polskich przedsiębiorstw, bazując na swoim bogatym doświadczeniu w telekomunikacji. Po sprzedaży poprzedniego operatora w 2017 roku skierowali swoje wysiłki na dostarczanie usług takich jak Internet, kolokacja i hosting.

W 2020 roku firma ITH zyskała zaufanie klientów, oferując im okazję do przetestowania usług za darmo przez prawie rok – co ciekawe, po okresie próbnym żaden z klientów nie zrezygnował z usług operatora. W 2021 roku firma poszerzyła swoje możliwości, włączając do swojej oferty platformę hostingową Kru.pl i przyciągając pierwszych inwestorów. W 2022 roku obyła się druga runda finansowania z udziałem krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy, która również zakończyła się sukcesem,

Dzięki inwestycjom w infrastrukturę ITH obsługuje klientów w wielu polskich miastach, takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Stabilne wsparcie finansowe i eksperckie pozwala firmie ITH na stałe udoskonalanie swojej oferty oraz rozwój na wielu różnych płaszczyznach.

ITH — dostawca usług IT, który dostosowuje się do potrzeb Twojego biznesu

Firma ITH, działająca na rynku IT, obsługuje ponad 10 000 klientów, współpracując z takimi markami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Oferuje im szeroką gamę usług, takich jak Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane. Warto wspomnieć, że usługi te są również stosowane w obiektach, takich jak hale Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku czy sieć centrów handlowych ATUT, rozmieszczonych na terenie całej Polski.

W ramach inicjatywy ITH Ready firma podłącza biurowce w całej Polsce do sieci ITH Net. Zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków mogą cieszyć się z korzyści wynikających z tego projektu, takich jak:

 • Standaryzowana i zorganizowana infrastruktura budynków.
 • Szybkie wdrożenie usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z łącza podstawowego i zapasowego.

Niko Bałazy, CEO ITH, podkreśla znaczenie elastyczności i ciągłego dostosowywania się do potrzeb klientów.

W ofercie firmy ITH można znaleźć:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH zaznacza, że: celem firmy jest współpraca i wsparcie wewnętrznych zespołów IT klientów, a nie konkurencja z nimi. Elastyczność usług ITH umożliwia łatwe i szybkie dostosowanie parametrów oraz czasu trwania umowy, z wyborem między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH działa na terenie całej Polski, mając swoje główne biura w Warszawie i Krakowie. Wśród długoterminowych planów firmy znajduje się otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here