Komfort dla firmy - outsourcing IT

Wraz z rozwojem każdej firmy, jej prowadzenie pochłania coraz więcej czasu. Dlatego też w końcu przychodzi taki moment kiedy obsługę pewnych spraw lepiej jest powierzyć zewnętrznej firmie.

Czym jest outsourcing IT?

Jest to usługa firmy zewnętrznej polegająca na przejęciu obowiązków związanych z obsługą sieci czy też oprogramowania innej firmy.

Zakres outsourcingu IT to nie tylko podstawowe czynności takie jak aktualizacje oprogramowania czy zapewnianie bezpieczeństwa sieciom firmowym. To również rozbudowa takich sieci i dbanie o ich stabilność, zarządzanie serwerami, obsługa sklepów internetowych od stronty technicznej, zapewnianie bezpieczeństwa cyfrowego na drodze Klient – Firma czy też instalacja nowych urządzeń informatycznych.

Korzyści outsourcingu IT:

1) Komfort psychiczny przedsiębiorcy, wynikający z przeniesienia części obowiązków na firmę zewnętrzną
2) Możliwość rozwoju technologii IT w firmie pod okiem specjalistów
3) Pełne doradztwo sprzętowe i programowe
4) Bezpieczeństwo cyfrowe firmy oraz jej klientów
5) Pewność szybkiej reakcji ze strony firmy świadczącej usługi outsourcingu IT w razie awarii czy niespodziewanych zdarzeń
6) Zwykle niższe koszty niż w przypadku zatrudnienia informatyka
7) Aktualizacja oprogramowania, także antywirusowego, zawsze na
czas

Jak widać, taka forma przekazania części obowiązków innej firmie ma swoje niewątpliwe zalety, nie dziwi więc fakt, że coraz większe grono przedsiębiorców wybiera takie właśnie rozwiązanie. Jak wynika z badań rynku Małych i Średnich Przedsiębiorstw, taka strategia działania pozwala na wzrost rozwoju innych obszarów działalności, co prowadzi do ogólnego poprawienia się kondycji firmy w bardzo krótkim czasie. Pozwala to także na spore oszczędności zarówno w sferze zatrudnienia dodatkowych osób takich jak informatycy, jak też oszczędności związanych z serwisowaniem czy obsługą techniczną sprzętu IT.

Duża konkurencyjność na rynku usług outsourcingu sprawiła, że ceny takich usług nie są już tak wysokie jak kiedyś.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here