Od czego zaczyna się tworzenie strony? Od pomysłu jak ma to wyglądać i co ma się tam znaleźć. Trzeba mieć naprawdę super pomysł żeby można było stworzyć coś, co jest w stanie być popularne. Musimy wiedzieć o tym, że stron powstaje każdego dnia bardzo dużo, dlatego konkurencja jest ogromna i nie wszyscy są w stanie sobie z tym poradzić. Jedne strony są bardzo popularne, a inne giną gdzieś w na odległych pozycjach i nikt tam nie zagląda. Jeśli mamy pomysł to teraz przyszła pora na stworzenie strony. Dla osób, które nie mają duże doświadczenie można polecić darmowe programy. Wtedy mamy o wiele łatwiej.

Można korzystać z gotowych wierszy poleceń, które wklejamy tam gdzie trzeba. Osoby z dużym doświadczeniem wszystko piszą od początku do samego końca. Kod HTML nie jest łatwy. Stworzenie prostej strony jest łatwe, ale jeśli ma to być coś, co zawiera wiele okien, wszystko ma mieć ładne rozłożenie na stronie to nie będzie takie łatwe. Trzeba się zastanowić nad wyborem odpowiedniego koloru tła czy czcionki. Wiele osób popełnia już tutaj błąd. Wchodzimy później na taką stronę i okazuje się, że mamy tam czarne tło i białe napisy. Po kilku minutach mieni nam się przed oczami i uciekamy stąd jak najszybciej.

Bardzo ważne przy tworzeniu strony będzie wybranie odpowiedniego adresu. Nie może być za długi, ale też musi wskazywać, czym się zajmujemy i czego można się spodziewać na stronie. Do łatwego korzystania ze strony trzeba stworzyć wygodne menu, które będzie łatwe w obsłudze, do tego dochodzi zawartość czy słowa kluczowe. To wszystko w przyszłości się przyda, jeśli będziemy chcieli stronę pozycjonować.

Co jeszcze trzeba zrobić?

Bardzo ważny jest hosting, czyli serwer, na którym nasza domena będzie zainstalowana. To musi być coś wiarygodnego i coś, co gwarantuje nam, że będzie to działać 365 dni w roku. Wtedy wiemy, że osoby, które odwiedzają naszą stronę nie dostaną komunikatu, że właśnie jest niedostępna. Bardzo ważny jest system CMS. Można dzięki temu logować się na własną stronę i można będzie dzięki temu ją o wiele łatwej zarządzać.

Jeśli tego nie zrobimy to ciągle trzeba będzie dodawać nowe teksty przez wspomnianym wcześniej program do tworzenia stron www. Dopracowanie wszystkiego może nam zająć bardzo dużo czasu. Inaczej się tworzy stronę pojedynczą gdzie nie ma zbyt wielu informacji, a inaczej się tworzy stronę w postaci sklepu czy serwisu internetowego. Wtedy podstron mogą być setki i stworzenie czegoś takiego jest czasochłonne. Jeden błąd może kosztować nas cały dzień pracy, dlatego trzeba będzie dobrze sobie wszystko przemyśleć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here