Czego nie wiesz o usługach kurierskich?
fot. fotolia.com, #69591815: Kadmy

Kurierzy odbierający paczki spod drzwi czy też dostarczający nam zakupy ze sklepów internetowych stali się nieodłącznym elementem e-commerce. Dziś już nie potrafimy sobie wyobrazić funkcjonowania bez możliwości realizacji szybkich przesyłek. Fakt ten w równej mierze dotyczy gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców. Czy jednak w pełni wykorzystujemy paletę możliwości?

Rodzaj usług kurierskich

  • Next Day, Same Day, czyli następnego dnia lub tego samego dnia. Zwroty określają czas doręczenia przesyłki. Next Day oznacza dostawę do końca następnego dnia, z tym że warto pamiętać, iż mowa tu o dniach roboczych. Same Day to dostawa w dniu wysłania, zazwyczaj dotyczy przesyłek lokalnych.
  • Doręczenie terminowe pozwala na doprecyzowanie czasu dostawy. Pod tym zwrotem kryje się zarówno określenie widełek czasowych, w których kurier podejmie próbę doręczenia (na przykład między godziną 11:00 a 14:00), jak i dyspozycja doręczenia niestandardowego w godzinach wieczornych, w sobotę, itp.
  • Przesyłki paletowe to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy musimy wysłać dużą partię towaru lub nasza przesyłka ma nietypowe wymiary. Transport na palecie umożliwia przewóz przedmiotów, których nie udałoby się wysłać standardowymi paczkami.
  • Kurier dedykowany to swego rodzaju kurier do zadań specjalnych. Jego rolą jest transport bezpośredni pomiędzy nadawcą a odbiorcą, z pominięciem magazynów i sortowni. Usługa taka jest wyceniana indywidualnie na podstawie odległości oraz wagi przesyłki.
  • Przesyłki nietypowe to te, które nie dają się zamknąć w standardowe, sześciokątne pudełka. Do tego grona zaliczymy na przykład rulony, opony czy przesyłki dłużycowe. Ze względu na potrzebę specjalnego traktowania zazwyczaj stanowią osobną pozycję w cennikach.
  • Przesyłka pobraniowa to rozwiązanie często stosowane przez sprzedawców. Pozwala na znaczną oszczędność czasu, ponieważ wyeliminowana zostaje potrzeba oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty. Zapłata dokonywana jest bezpośrednio u kuriera dostarczającego zamówiony przedmiot.
  • Ubezpieczenie przesyłki ma na celu zagwarantowanie spokoju obu stronom transakcji. Ponosząc stosunkowo niewielką opłatę, uzależnioną od rodzaju i wartości przesyłki, zyskujemy gwarancję wypłaty pełnego odszkodowania, gdyby doszło do zaginięcia lub zniszczenia przesyłanego przedmiotu.

Wymienione powyżej usługi cieszą się największą popularnością wśród użytkowników i znacząco wpływają na popularność tego typu usług. Potrzebujesz szybkiego, pewnego i niedrogiego transportu? Nadaj paczkę kurierem i pozwól, żeby o resztę zatroszczyli się profesjonaliści.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here