Czy utrzymanie karty wielowalutowej jest drogie?

Nowoczesne rozwiązania takie jak konta i karty wielowalutowe są o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze od tradycyjnych metod wymiany waluty. Bez względu na to, czy wyjazdy za granicę są częste, czy rzadkie, posiadanie karty wielowalutowej przynosi wiele korzyści.

Korzyści posiadania karty wielowalutowej

Wiele osób, które wyjeżdżają za granicę raz na jakiś czas nie bierze kart wielowalutowych pod uwagę. Wydaje im się, że lepiej, szybciej i taniej jest skorzystanie ten jeden raz z kantoru stacjonarnego w celu wymiany złotówek na walutę kraju, do którego udają się na urlop. Niestety w przypadku kantorów stacjonarnych bardzo często kursy są niezwykle drogie, a porównanie ich w różnych punktach wymaga odwiedzenia kilku i sprawdzenia, jak wysokie kursy są aktualnie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeśli posiada się kartę wielowalutową, taką jak IgoriaCard, ponieważ zasilenie karty odbywa się poprzez usługę kantoru internetowego. W przypadku takich kantorów zdecydowanie łatwiej jest porównać oferty i wybrać tą, która jest najbardziej korzystna.

Koszty utrzymania karty wielowalutowej

Wiele banków i kantorów internetowych, które wydają karty wielowalutowe nie pobiera opłat ani za pozyskanie karty, ani za jej użytkowanie. Jedyne koszty, jakie są związane z jej posiadaniem to konieczność posiadania odpowiednich środków na niej, a także przewalutowanie. Kwota ta wzrasta wtedy, kiedy na rachunku zabraknie pieniędzy w odpowiedniej walucie, a transakcja zostanie dokonana. Wtedy pieniądze automatycznie pobierane są z innego, podpiętego rachunku, na przykład w złotówkach, a to generuje koszty związane z przewalutowaniem ich na walutę kraju, w którym wypłacone zostały środki.

Czy to się opłaca?

Zdecydowanie tak! Karty od IgoriaCard to oferta aż 17 różnych walut. Dzięki temu oszczędza się nie tylko pieniądze, ale również czas. Karty wielowalutowe są świetnym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy dokonują regularnych transakcji walutowych, jak i dla tych, którzy sporadycznie wyjeżdżają za granicę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here