Druk 3D w jubilerstwie

Drukarki 3D zrewolucjonizowały wiele branż. Jedną z nich jest jubilerstwo, które coraz częściej korzysta z możliwości druku przestrzennego. Dzięki nowoczesnej technologii znacznie skraca się czas pracy, a także koszta. Sprawdź, jaka drukarka idealnie sprawdzi się w branży jubilerskiej.

Biżuteria 3D

Jedynym ludzkim ograniczeniem jest kreatywność. Dzięki nowoczesnej technologii coraz szybciej i efektywniej pozbywamy się tego ograniczenia. Dużym krokiem w stronę ogromnej kreatywności, a zarazem precyzyjności i profesjonalizmu jest druk 3D. Z racji wysokiej precyzji tworzonych obiektów i możliwości pracy na bardzo małych elementach, idealnie odnajduje się w świecie jubilerskim. W dzisiejszych czasach do produkcji biżuterii używa się drukarek 3D, umożliwiających tworzenie przedmiotów o wyszukanych kształtach. Jednocześnie wykorzystanie druku 3D pozwala na skrócenie czasu produkcji oraz zmniejszenie kosztów.

MoonRay S – drukarka 3D dla branży jubilerskiej

Drukarką 3D dedykowaną do tworzenia biżuterii jest szybka drukarka desktopowa MoonRay S. Urządzenie charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i możliwością drukowania przedmiotów o minimalnej grubości warstwy na poziomie 20 mikrometrów. MoonRay S wykorzystuje technologię DLP (Digital Light Processing), polegającą na drukowaniu za pomocą fotopolimeru (materiału światłoutwardzalnego), który utwardzany jest poprzez promienie UV. DLP bazuje na wykorzystaniu projektora o rozdzielczości miliona pixeli z soczewką DLP RayOne ™ UV LED, który umożliwia drukowanie z prędkością 2,5 cm na godzinę w osi Z przy jednoczesnym utrzymaniu tej samej dokładności wydruku, niezależnie od ilości, wielkości i kształtu drukowanych części. Dlatego drukarka MoonRay S idealnie sprawdzi się do produkcji małych, ale jednocześnie precyzyjnie odwzorowanych modeli z zachowaniem wszystkich detali. Urządzenie znajdzie zastosowanie w branży jubilerskiej, ale także stomatologicznej oraz przy przygotowaniu precyzyjnych prototypów przemysłowych bądź projektowaniu postaci.

Oprogramowanie RayWare

Drukarka MoonRay S bazuje na oprogramowaniu RayWare, którego algorytm jest zoptymalizowany pod kątem tworzenia mocnych i prawidłowo umieszczonych podpór, jednocześnie eliminując zbędne straty materiałowe. Dzięki RayWare drukowanie na urządzeniu MoonRay jest proste – wystarczy dodać modele i zaufać oprogramowaniu.

Zalety drukarki MoonRay S:

  • wykorzystanie odpornych na rozszczelnienie konstrukcji wanienek do żywicy,
  • najbardziej odporna na zużycie powłoka – ultranowoczesna powłoka PDMS połączona ze szkłem budowlanym,
  • możliwość przedrukowania do 50 litrów żywicy – co stanowi 25 razy więcej niż w przypadku innych producentów, u których wymiana wanienki następuje już po 2 l. Należy jedynie dokupić wanienkę dla każdej używanej żywicy z osobna, co pozwoli na długotrwałe i bezawaryjne korzystanie z drukarki,
  • wbudowany w wanienki lejek – umożliwia szybkie zlanie żywicy bez pozostawienia resztek, co sprawia, że proces wymiany żywicy jest szybki i bezproblemowy.

MoonRay S świetnie sprawdzi się w branży jubilerskiej, ale także w innych dziedzinach, w których jest zapotrzebowanie na niewielkie, ale bardzo precyzyjne projekty. Więcej informacji na temat tego urządzenia można znaleźć na stronie 3D Phoenix, gdzie można także kupić to urządzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here