online
fot. pexels.com

Możliwość zakupów online wymaga od właścicieli sklepów online bardzo dobrego przedstawienia produktu. Tylko wtedy klient ma szansę się nim zainteresować i go kupić. Dowiedz się jak warto robić zdjęcia produktom, aby faktycznie prezentowały się zachęcająco i wzbudzały chęć ich posiadania!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/jak-rozpoczac-prace-z-fotografia-produktowa/

Obraz sprzedaje

Nasza kultura jest typowo obrazowa. Wszędzie mamy obrazy, to nimi postrzegamy świat, oceniamy i pobieramy nowe informacje. Szybkie życie i pęd dnia codziennego uniemożliwiają czytanie długich tekstów, np. opisów produktów. Oczywiście są one potrzebne, ale na pierwszej linii kontaktu z klientem i zaprezentowaniu mu produktów jest kluczowe. Zwłaszcza jeśli chodzi o zdjęcia i wideo, to one mają taką moc.

Jak robić zdjęcia?

Zdjęcia produktów powinny być jak najbardziej wiarygodne. Chodzi tutaj o to, aby zdjęcie odzwierciedlało realne kolory i wielkość. Tutaj z kolei kłania się inna kwestia związana ze zdjęciami, czyli aby nie robić zdjęcia produktowi na pustym, czystym tle, ale tzw. zdjęcia lifestylowe czyli w ciekawej aranżacji. Dzięki temu można skutecznie odzwierciedlić to, jak wygląda produkt w rzeczywistości. Ze zdjęciami lifestylowymi wiąże się inna kwestia, a mianowicie pokazanie produktu w użyciu. To niezwykle ważna rzecz, która nie tylko prezentuje produkt, ale pokazuje jego funkcjonalność i zastosowanie, co zdecydowanie jest siłą perswazyjną w przekazie.

Pamiętaj o wideo

Zdjęcia są równie ważne jak wideo. Jeśli nie masz możliwości nagrania krótkiego, ale wysokiej jakości wideo to pamiętaj, że możesz to ograć. Zamiast wideo sprawdzą Ci się zdjęcia 360 stopni, które umożliwiają obejrzenie produktu. Pamiętaj tylko, aby nie zdjęcia 360 nie zastępowały Ci tych tradycyjnych – lifestylowych. Warto, aby stanowiły one dodatek do całej galerii. Pamiętaj też o tym, że pełnometrażowe nagranie możesz zastąpić relacjami publikowanymi przez Twoich odbiorców, influencerów. Takie wideo będzie jeszcze bardziej wiarygodne.

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4748,rozmowy-online-o-co-zadbac-aby-byly-na-jak-najwyzszym-poziomie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here