tuleje z węglika spiekanego

Kiedy w 1989 r. narzędzia takie jak tuleja dystansowa z węglika spiekanego zaczęły być rozpowszechniane na całym świecie, równolegle wprowadzano węglik spiekany do frezów pełnopalnikowych, używany przez wielu producentów.

Od tego czasu wielu producentów kontynuuje innowacje techniczne w celu zminimalizowania rozmiaru narzędzia, co doprowadziło do takich innowacji, jak wiertła o wyjątkowo małej średnicy, czy wyjątkowej jakości tuleje z węglika spiekanego. Tutaj przyglądamy się historii bardzo drobnego węglika spiekanego, a jeśli interesuje Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej – sprawdź tutaj: Półfabrykaty i części z węglika spiekanego | Tradensa.

Procesy wytwarzania materiałów z węglików spiekanych

Węglik spiekany, z którego powstają takie cuda jak wkładki z węglika spiekanego – jest po prostu stopem węglika:

  • wolframu (WC),
  • kobaltu (Co).

Głównym składnikiem jest wolfram, a kobalt pełni rolę kleju. Ogólnie rzecz biorąc, gdy cząstki WC stają się mniejsze, materiał staje się twardszy. Im więcej kobaltu, tym niższy poziom twardości.

Właściwości węglika spiekanego

Węglik spiekany jest twardy, ale delikatny, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę równowagę twardości i wytrzymałości w zależności od zamierzonego zastosowania. Produkcja węglika spiekanego do elementów takich jak wkładki z węglika spiekanego do pługów śnieżnych, czy też wkładki z węglika spiekanego zawsze zaczyna się tak samo  – od recyklingu rudy wolframu. Następnie następują:

  • karbonizacja,
  • prasowanie,
  • spiekanie.

Jeśli za produkcję zabiera się porządny producent, to zapewnia produkty o niezmiennie stabilnych możliwościach dzięki zintegrowanemu procesowi obejmującemu projektowanie materiałów, produkcję i zarządzanie produkcją. Co więcej, takiej jakości firma może odzwierciedlić intencję projektowania materiałów z powrotem w surowcach, co zwiększa elastyczność rozwoju i umożliwia tworzenie nowych produktów, które stają się liderami rynku.

Interesuje Cię to zagadnienie i chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zajrzyj koniecznie na stronę: wiedza o węgliku spiekanym | Tradensa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here