Wiele osób, które chcą zarabiać przez Internet myśli o własnym blogu. To dobry tok rozumowania, ale nie jest to wcale takie łatwe. Na początku można jasno napisać, że większość blogów nic nie zarabia, i bardzo często znikają z Internetu. Specjaliści doradzają, że na początku lepiej tworzyć coś dla pasji, a później może się to przekształcić w coś wartościowego. Dobrze się mówi gorzej robi, bo często już na początku chcemy założyć coś, co przyniesie nam dochody.

Jeśli chodzi o zarabianie to można zarabiać na artykułach sponsorowanych. Problem w tym, że jeśli wczoraj założyliśmy bloga to on jest bezwartościowy i żaden reklamodawca nie zdecyduje się żeby u nas się ogłaszać. Nic na tym nie zarobimy. Osoby, które mają bardzo popularne blogi mogą zarobić na takim artykule tysiące złotych. Wszystko będzie zależne, co to będzie i kto o tym ma pisać. Można zarobić również na reklamach, które są dopasowywane do treści naszej strony.

Nie ma na tym dużo pieniędzy, ale może nam na początek wystarczy? Na pewno warto spróbować każdego rozwiązania, a wtedy będziemy wiedzieć, na czym stoimy. Reklama jest często denerwująca, dlatego ludzie sami ją blokują, co dla nas oznacza, że w ten sposób nie uda nam się zarobić. Program partnerski jest dobrym rozwiązaniem, bo wtedy otrzymujemy pieniądze od każdego zakupu, jakiego dokona ktoś, kto z naszego bloga korzysta. Prowizje bywają bardzo różne, a wszystko jest zależne od tego, na co się nowy klient zdecydował. Może to być duży telewizor za dziesięć tysięcy złotych, a może być kredyt hipoteczny.

Na czym jeszcze można zarobić?

W zarabianiu pomaga dzisiaj Facebook i reklama. Trzeba się tak zareklamować żeby ludzie wiedzieli o nas. Najważniejsze jest to żeby treść na blogu była ciekawa. Wtedy może znajdą się osoby, które będą chciały z bloga korzystać. Bardzo popularne w ostatnim czasie są blogi kulinarne, które odwiedza bardzo dużo osób. Konkurencja jest tutaj bardzo duża, dlatego przetrwają tylko najbardziej wytrwałe osoby.

Nie można się też zrażać na samym początku, bo nie wszystko wychodzi tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Jeśli zaczniemy mieć popularnego bloga to możemy liczyć na to, że większe firmy zaczną się same do nas zgłaszać żebyśmy pisali o tym, co oferują. Możemy wtedy na tym zarobić bardzo dużo pieniędzy i nic więcej nie musimy robić. To znaczy to może być nasza jedyna praca, aczkolwiek wcale nie jest taka łatwa jak niektórym osobom się wydaje. Trzeba na to wszystko poświęcać naprawdę bardzo dużo czasu. Tylko wtedy będziemy rozpoznawalni i lubiani.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here