Nowe mieszkanie wykończone „pod klucz”

Nowego mieszkania zakupionego od dewelopera wcale nie trzeba wykańczać we własnym zakresie lub z ekipą z ogłoszenia. Można także wykupić usługę wykończenia „pod klucz” i prace powierzyć deweloperowi.

Coraz więcej deweloperów w Polsce oferuje możliwość skorzystania z usługi wykończenia mieszkań „pod klucz”. W krajach Europy Zachodniej taka opcja jest bardzo popularna. U nas decyduje się na nią tylko około 15% kupujących nowe mieszkania.

Czym jest standard pod klucz?

Pod pojęciem wykończenia „pod klucz” kryje się standard, który polega na wykonaniu konkretnych prac przez dewelopera. Najczęściej prace te obejmują:

  • malowanie ścian
  • kładzenie podłóg
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • wykończenie łazienki – kafelkowanie, montaż armatury i ceramiki

W zależności od wybranego pakietu „pod klucz” oferta może obejmować także innego rodzaju prace, na przykład zaprojektowanie wykonanie kuchni, zamontowanie osłon okiennych jak rolety.

Kiedy warto wybrać mieszkanie wykończone pod klucz?

Usługa wykończenia mieszkania w standardzie „pod klucz” ma wiele zalet, które powodują, że decydujemy się na nią coraz częściej. Przede wszystkim jest bardzo wygodna – klient musi tylko wybrać interesujące go materiały z katalogu, a resztą zajmą się ekipy współpracujące z deweloperem. Nie trzeba jeździć do sklepów, transportować materiałów, poszukiwać własnej ekipy. Także do wymarzonego „M” możemy przeprowadzić się znacznie szybciej – mieszkania wykończone pod klucz często oddawane są w tych samych terminach lub tylko nieco później niż mieszkania w standardzie deweloperskim. Oprócz tego można liczyć na profesjonalną pomoc projektantów wnętrz – wsparcie eksperta można otrzymać wtedy w cenie usługi.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Ceny są zróżnicowane i zależne od wybranego pakietu oraz polityki cenowej dewelopera. Przykładowo, nowe inwestycje w Poznaniu z usługą wykończenia „pod klucz” będą droższe o około 450-1200 złotych za metr kwadratowy w zależności od wybranego przez klienta pakietu wykończeniowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here