Opłacanie rachunków przez Internet- czy jest to w stu procentach bezpieczne?

W ostatnim czasie powszechność Internetu i dostępność do niego właściwie w każdej chwili sprawia, że wiele rzeczy z życia codziennego łatwo i szybko załatwimy właśnie przez Internet. Zakupy? To nie problem. Dostęp do konta bankowego? Możliwy w każdej chwili. Kontakt ze znajomymi? Prosty i wygodny.

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa jest coraz powszechniejsza. W tej chwili już chyba każdy bank oferuje dostęp do konta przez Internet, a zdecydowana większość posiada specjalną aplikację mobilną, dedykowaną dla użytkowników smartfonów. Po co są aplikacje mobilne? Ano po to, by użytkownik jeszcze łatwiej i wygodniej mógł zarządzać swoim kontem i płatnościami. Realizowanie przelewów za rachunki bezpośrednio z konta, bez konieczności pójścia na pocztę czy do okienka bankowego to już standard.

Alternatywa dla przelewów tradycyjnych

Dostawcy różnorodnych usług coraz częściej oferują swoim klientom możliwość założenia sobie konta, dzięki któremu będą mieli możliwość kontrolowania swoich wydatków, jak np. w przypadku telefonu komórkowego, czy sprawdzenia terminu płatności oraz wysokości wpłaty, jak w przypadku rachunków za prąd czy gaz. Wielu z nich rozwija portale, wprowadzając możliwość bezpośredniej zapłaty za bieżącą fakturę. Jest to rozwiązanie, które coraz bardziej cenione jest przez klientów, gdyż wystarczy kliknąć w ikonkę przelewu, a wszystkie dane są automatycznie uzupełniane. W kolejnym kroku, następuje przekierowanie do serwisu realizującego płatności, jak np. przelewy24.pl.

Bezpieczeństwo serwisów transakcyjnych

Nad bezpieczeństwem serwisów transakcyjnych czuwają zespoły informatyków, którzy specjalizują się w zabezpieczaniu sieci. Połączenia z bankiem podczas których realizowane są przelewy są szyfrowane, a informatycy dbają o to, by dane używane do logowania nie zostały przechwycone przez osoby niepowołane. Zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem z dnia na dzień traktowane są z coraz bardziej poważnie, aby zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę konsumentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here