Telefonia mobilna – co nowego

Telefonia mobilna rozwinęła się bardzo szybko. Jeszcze niedawno wydawało się, że to rozwiązanie wygodne, ale dość drogie. Pojedynczy SMS kosztował kilkadziesiąt groszy i nie było pakietów nielimitowanych wiadomości za kilka złotych miesięcznie. O darmowych połączeniach nikt nawet nie śnił. A dziś? Wszystko jest możliwe. Operatorzy prześcigają się w atrakcyjnych ofertach, by nie zostać w tyle. Tym bardziej że przeniesienie numeru do innego usługodawcy też nie jest obecnie najmniejszym problemem. I jak kiedyś dzisiejsze rozwiązania wydawały się niemożliwe, tak dziś… trudno sobie wyobrazić coś nowego w ofercie dostawców telefonii mobilnej. A jednak – rynek nadal się zmienia. Zobacz, co nowego można znaleźć w ofertach operatorów telefonów komórkowych.

Większa rola mniejszych dostawców

Lokalni dostawcy usług multimedialnych zyskują coraz większe znaczenie. Już nie tylko najwięksi, od razu rozpoznawalni i ogólnopolscy operatorzy telefonii komórkowej prześcigają się w ofertach, ale także mniejsi, lokalni dostawcy. Jak to możliwe? Otóż wykorzystują oni infrastrukturę większych partnerów. W związku z tym mają taki sam zasięg, jak sieci ogólnopolskie, dorównują im też jakością połączeń. Różnica natomiast widoczna jest w ofercie. Jeśli chcesz się przekonać, jak to wygląda, sprawdź lokalnych dostawców, a może zdecydujesz się na przeniesienie numeru właśnie do nich.

Popularność i opłacalność wspólnych rachunków

Wspólne rachunki polegają na tym, że łączy się w paczki rozmaite usługi: Internet, telewizję kablową, telefon stacjonarny i telefon komórkowy. Niektórzy operatorzy oferują tylko część tych usług, inni – komplet. Nie musisz decydować się na wszystkie opcje, możesz je dostosowywać do swoich potrzeb. Zawsze jednak łączone oferty są bardziej atrakcyjne od opłacania ich niezależnie. Po pierwsze dlatego, że jest to najzwyczajniej wygodniejsze. Nie musisz martwić się o terminy zapłaty różnych faktur – wszystko płacisz razem, w jednym terminie. Po drugie rozwiązanie to jest korzystne cenowo, bo łączone oferty są tańsze. Jeśli korzystasz z tych usług u różnych operatorów, przemyśl przeniesienie numeru np. do dostawcy Internetu.

A jeśli chodzi o przeniesienie numeru – teraz ta opcja jest nie tylko darmowa, ale szybka i wygodna, możesz więc zachować ten sam numer telefonu, swobodnie zmieniając dostawcę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here