Red Hat Enterprise Linux oprogramowanie dla firm

W tym artykule zajmiemy się tematyką jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa do celów profesjonalnych, czyli Red Hat Enterprise Linux. Wybór systemu operacyjnego, który będzie wykorzystywany w przedsiębiorstwie, ma ogromne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju sieci wewnętrznej i jej funkcjonowania. Każde oprogramowanie posiada charakterystyczne cechy, wady i zalety, i zależnie od nich może znaleźć zastosowanie w konkretnych przedsiębiorstwach. Przed zakupem konkretnego systemu warto dokładnie zapoznać się z rynkiem i przejrzeć oferty sprawdzonych dostawców. W tym tekście chcemy przybliżyć Państwu komercyjną dystrybucję popularnego systemu operacyjnego, jakim jest Linux. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto wybrać Red Hat?

Red Hat jest marką pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych, która została założona w 1993 roku. Marka ta zajmuje się tworzeniem oprogramowania open-source. Ta firma bardzo angażuje się w rozwój wolnego oprogramowania, dlatego jej flagowym produktem jest RHELRed Hat Enterprise Linux, czyli system operacyjny oparty na Linuxie. Jest on przeznaczony przede wszystkim do środowiska serwerowego. W portfolio marki Red Hat znaleźć możemy jednak również inne produkty – na przykład oprogramowanie dla komputerów osobistych (Red Hat Enterprise Linux Desktop) lub specjalną platformę RHEL Workstation, która zapewnia bezpieczne i funkcjonalne środowisko komputerowe.  Oprócz profesjonalnej dystrybucji systemu operacyjnego, firma Red Hat wspiera również całkowicie darmowe wersje oprogramowania Linux: wersję Fedora oraz wersję CentOS. Red Hat wybiera aktualnie już ponad 90% firm z listy Fortune 500!

Red Hat Enterprise Linux – sprawdzone podstawy dla chmury hybrydowej

rhel82

Red Hat Enterprise Linux to system operacyjny, który może zostać wdrożony zarówno w systemach fizycznych (subskrypcje self-support, standardowe i premium), jak i w chmurze (subskrypcje standardowe i premium). To oprogramowanie opowiada za organizację zasobów sprzętowych dla wszystkich podstawowych wymagań obliczeniowych. Obejmuje to obsługę wszystkich głównych platform sprzętowych, a także tysięcy aplikacji komercyjnych i niestandardowych. Zarówno subskrypcje standardowe, jak i te w wersji premium obejmują system Red Hat Enterprise Linux Atomic Host, który odpowiada za możliwość uruchamiania aplikacji jako kontenerów.

Zastosowanie nowatorskiego rozwiązania, jakim jest Red Hat Enterprise Linux umożliwia zasilenie wszystkich aplikacji obsługujących firmę. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu rozwiązań chmurowych – zależnie od potrzeb klienta publicznych, prywatnych, kontenerowych czy całkowicie wirtualnych. Dla wielu użytkownik bardzo istotna jest również kwestia bezpieczeństwa – w przypadku RHEL możemy liczyć na maksymalny poziom bezpieczeństwa (zastosowanie standardów wojskowych), a do tego 99,999% dostępności i wsparcie dla najbardziej wymagających aplikacji. Platforma Red Hat Enterprise Linux jest idealnym rozwiązaniem dla tych klientów, którym zależy na rozbudowie sieci firmowej i wprowadzaniu nowych rozwiązań (sieć chmurowa, wirtualizacja itp.).

Aktualnie na rynek wchodzi Red Hat Enterprise Linux w wersji 8. Jest to nowatorskie i funkcjonalne rozwiązanie, które z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oprogramowanie to jest uniwersalne i może działać na wielu różnych platformach, współpracując z software’m i hardware’m od najróżniejszych dostawców. Wydajność zapewniana przez rozwiązania Red Hat jest na najwyższym poziomie i gwarantuje sprawne działanie nawet najbardziej obciążonych urządzeń.

Dlaczego Red Hat Enterprise Linux jest najlepszą na rynku dystrybucją Linuxa?

Przede wszystkim dlatego, że ta dystrybucja idealnie sprawdzi się w przedsiębiorstwach, które poszukują oprogramowania będącego w stanie obsłużyć duże zasoby.  W większych firmach, które stale chcą się rozwijać i rozbudowywać swoje centrum danych RHEL będzie idealnym wyborem i zapewni dostęp do najnowszych możliwości i ułatwień. Dodatkową zaletą jest ogromne rozpowszechnienie tej dystrybucji systemu Linux – dzięki temu powstała już naprawdę spora baza wiedzy na temat konfiguracji tego oprogramowania, a także specjalistyczne narzędzia, które pomagają w konfiguracji. Marka Red Hat gwarantuje kompatybilność działania swoich produktów ze sprzętem najpopularniejszych producentów, czyli HPE, Dell, Lenovo oraz innych firm. Kolejna zaleta to skalowalność: oferowane razem z rozwiązaniem RHEL dodatkowe programy pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości posiadanych w przedsiębiorstwie rozwiązań sieciowych, a także ułatwiają zarządzanie nimi. Przede wszystkim jednak – Red Hat Enterprise Linux to najstabilniejsza oraz najbardziej profesjonalna dystrybucja systemu Linux, jaka jest obecnie dostępna na rynku. Na pewno warto wziąć pod uwagę właśnie ten produkt w sytuacji decydowania się na profesjonalną dystrybucję Linuxa dla przedsiębiorstwa.

Subskrypcje Red Hat

rh8

Wszystkie produkty oferowane przez markę Red Hat mogą zostać zakupione w ramach subskrypcji – są one dostępne w dwóch wersjach (na 12 miesięcy lub na 36 miesięcy). Przez cały okres trwania subskrypcji klient uzyskuje dostęp do możliwości pobierania najnowszej wersji oprogramowania RHEL, aktualizowanie oprogramowania oraz sterowników poprzez kanał Red Hat Network, a także telefonicznego i sieciowego wsparcia technicznego. Możliwość przedłużenia subskrypcji natychmiast po jej zakończeniu zapewnia ciągłość pracy i ułatwia eksploatację rozwiązań sieciowych.

Gdzie zakupić rozwiązania Red Hat Enterprise Linux?

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pozwoliła Państwu na bliższe zapoznanie się z tematyką funkcjonalnego rozwiązania, jakim jest Red Hat Enterprise Linux. Jeżeli zainteresowali się Państwo tym tematem i chcieliby Państwo zakupić opisany w tekście produkt – gorąco zachęcamy do kontaktu ze sklepem thomas it. W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele różnych produktów oferowanych przez markę Red Hat. Wszystkim niezdecydowanym klientom służymy profesjonalną radą i pomocą – nasi eksperci od lat pracują z rozwiązaniami Red Hat i z chęcią doradzą każdemu z użytkowników zainteresowanych tymi produktami.

Kontakt pod numerem telefonu: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here