Jakie zalety ma automat na stanowisko spawalnicze?

Technika przemysłowa cały czas bardzo szybko się rozwija, dlatego też na chwilę widzimy coraz to nowsze rozwiązania. Coraz częściej producenci zaskakują nas profesjonalnymi stanowiskami spawalniczymi, które są w pełni zrobotyzowane. Czy warto się na nie decydować? A może jednak lepiej pozostać przy tradycji i zatrudnić kolejnych spawaczy?

Człowiek kontra automaty

Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze może przynieść naprawdę wiele korzyści. Będzie tak przede wszystkim wtedy, kiedy firma ma sporo zleceń, a zbyt mało rąk do pracy. Robot przyspieszy znacznie pracę, dzięki czemu zlecenia trafią jak najszybciej do klientów. Oczywiście w takiej sytuacji można przyjmować kolejne prace, co bardzo szybko przełoży się na dodatkowe fundusze.

Ktoś mógłby pomyśleć, że niestety doczekaliśmy czasów, kiedy to maszyny zastępują ludzi, jednakże dzieje się tak już od dłuższego czasu. Wykorzystanie nowoczesnych automatów nie może jednak w 100% zastąpić pracowników, którzy takie roboty obsługują. Tak więc roboty na stanowiskach spawalniczych z jednej strony przyspieszają pracę i wpływają na jej jakość, lecz z drugiej strony człowiek wciąż jest potrzebny.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wypadki przy pracach spawalniczych należą do jednych z najniebezpieczniejszych, dlatego też użycie maszyn jest bardzo wygodne. Aktualnie na rynku dostępne są roboty, które regularnie serwisowane naprawdę rzadko ulegają wypadkom.

Dzięki robotyzacji więc przedsiębiorca może nie tylko więcej zarobić, lecz również wpływa na jakość pracy swoich podwładnych. Zwiększone bezpieczeństwo to większe zadowolenie pracowników, którzy stają się efektywniejsi, a firma więcej zarabia.

Koszta zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego

Fakt, na pierwszy rzut oka wydaje się, że koszta takiego zautomatyzowanego stanowiska jest bardzo wysokie. Jednakże pomyśl, ile zleceń dzięki takiej maszynie wykonasz dodatkowo. Okaże się, że dzięki automatyzacji będziesz w stanie wykonywać o wiele więcej, w dodatku w krótszym czasie, co oczywiście przełoży się na zyski. Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze w pewnym momencie się zwróci, tak więc przedsiębiorcy zgodnie twierdzą, że to prawdziwa przyszłość przemysłu.

Biorąc także pod uwagę bezpieczeństwo, które niesie za sobą automatyzacja, wcale nie dziwi nas to, że ta nowoczesna technologia jest niezwykle często wybierana przez przedsiębiorców.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here