Wysyłka door to door – dlaczego warto?

Bez chodzenia do punktu nadania i odbioru – wysyłka door to door to jeden z najwygodniejszych sposobu dostawy towarów. Dlaczego warto z niej korzystać i kiedy?

Nie każdy z nas ma czas na to, aby osobiście udać się do placówki nadawczej i tam przekazać paczkę. Nie zawsze mamy też sposobność, aby odebrać ją ze wskazanego punktu. W takim przypadku najlepszym wyborem będzie wysyłka realizowana z usługą door to door.

Co oznacza wysyłka door to door?

Door to door możemy dosłownie przetłumaczyć jako „od drzwi do drzwi”. Jest to zatem taka usługa transportowa, która odbywa się od jednego adresu do drugiego adresu, czyli od drzwi nadawcy, aż do drzwi odbiorcy.

Forma takiej wysyłki towaru jest realizowana obecnie przez firmy kurierskie – taka przesyłka kurierska nie wymaga od nadawcy udawania się do punktu nadawczego paczek. Niekiedy nadawca nie ma także w okolicy takiego punktu i musiałby jechać do niego dość daleko. Gdy wybierze przesyłkę door to door, nie musi tego robić – kurier przyjedzie pod wyznaczony adres i odbierze pakunek. Na miejscu można także podpisać stosowne dokumenty spedycyjne. 

Wygoda dla nadawcy i dla odbiorcy

Wysyłki realizowane w ramach usługi door to door to może być wygodny wybór zarówno dla nadawców, jak również dla odbiorców. Taka przesyłka kurierska nie wymaga od nich wychodzenia z domu lub z zakładu, pozwala również na oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba wydawać ich wtedy na paliwo.

Taka forma wysyłki jest chętnie wybierana pomiędzy firmami, w sektorze B2B, ale również w B2C, czyli w przypadku wysyłki od firmy do konsumenta. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku osób, które pracują w domu i nie mają problemu z niewychodzeniem z niego przez jakiś czas. Oczekiwanie na kuriera, w ich wypadku, nie wymaga żadnej zmiany planów. 

W jaki sposób nadać przesyłkę door to door?

Nadanie przesyłki jako door to door jest naprawdę bardzo proste. Można zrobić to bez trudu za pośrednictwem takich platform jak Sendit, które obsługa zarówno klientów biznesowych, jak również indywidualnych. 

W przypadku Sendit.pl wystarczy tylko wybrać odpowiednią ofertę i porównać ze sobą ceny w różnych firmach kurierskich, aby znaleźć najkorzystniejszą propozycję. Potem należy przygotować przesyłkę, zapłacić za nią, a także wydrukować dokumenty. Kurier odbiera paczkę najczęściej następnego dnia spod wskazanego adresu.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here