Mały programista? Czy dziecko może programować?

Coraz częściej pojawiają się opinie, że dziecko w wieku wczesnoszkolnym może już programować. Dla nas, starszego pokolenia wydaje się to raczej niedorzeczne, w końcu sami pamiętamy, jak rozpoczynaliśmy lekcje informatyki w szkole podstawowej, a wielu z nas nie miało jeszcze w domu komputera. Jednak tak to teraz w rzeczywistości wygląda. Dostęp do cyfrowych urządzeń jest powszechny. Maluchy już w wieku 3 lat sprawnie obsługują tablety, telefony, komputery. Co jest następnym krokiem w ich technologicznym rozwoju? Tak jak miało to miejsce przez wieki w przypadku innych gałęzi nauki, nie tylko użytkowanie, ale i ich tworzenie. A tworzenie ich według najnowszych możliwości jest niczym innym po prostu programowaniem.

Czy dziecko może programować?

Pytanie pojawiające się bardzo często w temacie takim jak warsztaty programowania dla dzieci i ich wpływu na rozwój tej konkretnej umiejętności. Tak, maluch w wieku wczesnoszkolnym, jak najbardziej może już tworzyć własne, małe programy gry i aplikacje. Rozwój takiej umiejętności od najmłodszych lat daje mu niezwykłą szansę i możliwości rozwoju, których nie mają rówieśnicy – mówi przedstawiciel szkoły programowania dla dzieci Zaprogramowani.com

Kurs programowania dla dzieci a możliwości małego programisty.

Co prawda ośmieleni programista prawdopodobnie nie stworzy czegoś, na miarę odkrycia czy innowacyjnych rozwiązań, ale dzięki materiałom i programom edukacyjnym, kurs programowania dla dzieci może nauczyć go tworzenia prostych gier, animacji, czy łamigłówek, którymi będzie mógł się dzielić z rodziną czy rówieśnikami i wzbudzać podziw. Zdobycie szeregu umiejętności w tak młodym wieku może następnie owocować rzeczywistymi, ciekawymi i potrzebnymi dziełami choćby na własny użytek, powstałymi już w wieku lat nastu. Tym samym młody pracownik wchodzący na rynek może pochwalić się już swego rodzaju osiągnięciami i doświadczeniem.

Czy warto posłać dziecko na kurs programowania?

Tak, niezależnie od tego, czy ma on wielką pasję i zacięcie do tworzenia nowinek, czy może po prostu jest ciekawe, jak powstają codzienne w tej chwili rozwiązania pomagające, w każdym aspekcie życia. Nauka programowania dla dzieci od najmłodszych lat będzie tylko procentować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here