studia niestacjonarne

Uważasz, że nie możesz zdobyć zatrudnienia, bo musisz pracować? A może masz już skończone studia, ale marzy ci się drugi kierunek?

Nic straconego! Rozpocznij studia niestacjonarne

W każdym wieku możesz podjąć rekrutację i rozpocząć studia marzeń, przy okazji nie rezygnując ze swojej pracy.

Studia niestacjonarne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy gotowi są ciężko nad sobą pracować. Trzeba być gotowym poświęcić swój wolny czas na naukę.
Studia niestacjonarne to studia odpłatne. Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym. Zjazdy są zazwyczaj w dwie soboty i dwie niedziele w miesiącu. Tryb ten, ułatwia przyjazd osobom, które pochodzą z dalszych części kraju. Wystarczy przyjechać do miasta uczelnianego i zostać w nim na jedną noc! To całkiem wygodne rozwiązanie dla przyjezdnych. Tym bardziej, jeżeli znajdą oni okazyjne noclegi.

Trzeba jednak mieć świadomość, że studia niestacjonarne mają zdecydowanie mniej godzin dydaktycznych niż stacjonarne, a co za tym idzie – więcej materiału należy przyswoić samemu. Na studiach stacjonarnych jest około trzy razy więcej godzin zajęć niż na niestacjonarnych, a co za tym idzie można przerobić trzy razy więcej materiału. Jeżeli nie jest się wyjątkowo bystrą osobą, to niestety, trzeba poświęcić wolny czas na naukę i rozwinięcie hasłowych pojęć.

W związku z rosnącym zainteresowaniem takim trybem nauki, wszystkie uczelnie w kraju otwierają nowe kierunki. Każdego roku mamy coraz szerszy wybór tego, czego chcielibyśmy się uczyć.

To fantastyczna sprawa dla wszystkich, którzy chcieliby zdobyć wykształcenie bardziej adekwatne w stosunku do swojej pracy. Jest to też wyjście dla tych, którzy chcą się przebranżowić i potrzebują nowego zawodu. Jest to też doskonały sposób, aby pogłębić swoje własne pasje!
Marzysz o zbudowaniu własnego łazika marsjańskiego? Nie ma problemu – zapisz się na robotykę!

studenci

Chcesz założyć firmę ogrodniczą? – Wystarczy zacząć odpowiednie studia! Przecież to najlepsze rozwiązanie! Będziesz największym specjalistą we własnej firmie.
Studia niestacjonarne mają również ogromny plus, gdyż mogą je wybrać również osoby nie będące bezpośrednio po maturze. Jeżeli, więc kilka lat temu wybrałeś niewłaściwy kierunek i chciałbyś to naprawić – to studia niestacjonarne to twoja szansa! Nigdy nie jest za późno na zmiany w życiu. Wstydzisz się siedzieć w jednej ławce z dziewiętnastolatkami? Wysłuchiwać wykładu prowadzonego przez kogoś, kto mógłby być twoim synem?

Niepotrzebnie. Studia stacjonarne są dostępne dla wszystkich, którzy spełniają kryteria przyjęcia. I mogę cię zapewnić, że nie ma tam kryterium wiekowego! Obecnie, kiedy życie zawodowe trwa dłużej niż było to przyjęte na początku wieku, to normalne, że ludzie muszą się dokształcać. Bardzo mało prawdopodobne, żeby ktoś całe swoje życie zawodowe spędził w jednej pracy.

Jeżeli chcesz być atrakcyjny dla pracodawcy, to zdecydowanie powinieneś zainwestować w siebie. Dodatkowe wykształcenie zawsze będzie miłym dodatkiem w twoim CV.
Należy pamiętać, że taki tryb nauki jest też bardzo obciążający z kilku istotnych powodów. Zazwyczaj, student niestacjonarny pięć dni w tygodniu pracuje. Musi zarobić na życie, mieszkanie… również czesne. W weekend, musi być z kolei skupiony na przyswajaniu nowego materiału. Dobrze byłoby też gdyby taki student czytał literaturę tematyczną we własnym zakresie.

Do większości zajęć należy też się przygotować

studentka

Wielu prowadzących wymaga napisania prac, kolokwiów i sprawozdań. Kierunki techniczne, z całą pewnością będą miały do przygotowania projekty i wyliczenia zadań. Są jeszcze sesje egzaminacyjne, do których zawsze trzeba się przygotować. W późniejszych latach, dochodzi też aspekt odbycia praktyk zawodowych oraz pisanie pracy licencjackiej, czy magisterskiej. Wszystko to pochłania czas, który można było poświęcić na odpoczynek po pracy. Z tych powodów należy dobrze przemyśleć decyzję o rozpoczęciu studiów niestacjonarnych. W końcu, dużym błędem byłoby zrezygnowanie ze studiów w czasie ich trwania. To zmarnowane pieniądze, czas i wysiłki.

Jeżeli zastanawiasz się, czy podjąć studia niestacjonarne to powinieneś dobrze to przemyśleć. Usiądź spokojnie, zaparz gorącą kawę i zrób listę plusów i minusów tego rozwiązania. Zastanów się, czy masz w sobie wystarczająco dużo wytrwałości. Pomyśl, czy twoja obecna praca pozwoli ci na branie wolnych weekendów. Sprawdź ile kosztuje nauka na twoim wymarzonym kierunku i jakie uczelnie go prowadzą. Warto też zorientować się ile kilometrów musiałbyś przejeżdżać, aby dostać się na zajęcia. Na koniec odpowiedz sobie na kluczowe pytanie – czy warto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here