Jak dbać o telefon - niezbędne akcesoria

Smartfony to urządzenia, które towarzyszą nam niemal w każdej sytuacji, ale niestety są bardzo delikatne. Duży ekran wymaga ochrony, ponieważ czasem nawet jego najmniejsze uszkodzenie czy pęknięcie sprawia, że trzeba wydać sporą sumę na naprawę. Na szczęście istnieje kilka dobrych sposobów na wydłużenie żywotności telefonu komórkowego, z których warto skorzystać.

Ochrona wyświetlacza

Virgin Mobile i inni wiodący operatorzy mają w swoich ofertach taryfy z telefonami i często również można od razu dokupić szybkę zabezpieczającą ekran. Zdarza się, że bywa ona dołączana w zestawie lub promocji. Najlepiej zabezpieczyć ekran od razu po zakupie telefonu. Można to zrobić na kilka sposobów, używając:

  • folii ochronnej – kosztuje niewiele, a zabezpiecza wyświetlacz przed zadrapaniami i drobnymi rysami, szybko jednak ulega zużyciu i trzeba często ją wymieniać,
  • szkła ochronnego – pełni prawie taką samą funkcję jak folia, jednak stopień zabezpieczenia jest wyższy ze względu na grubość; ponadto pod szkłem ekran lepiej reaguje na dotyk niż przez folię,
  • etui na telefon, które ochrania całe urządzenie – to zdecydowanie najlepszy wybór, ponieważ jest on chroniony w całości, do wyboru jest bardzo szeroki asortyment etui, pokrowców, tyłów, czyli tzw. plecków, kabur oraz etui z klapką.

W przypadku decydowania się jedynie na tzw. plecki warto dokupić szkło ochronne, jeżeli natomiast wybrane zostanie etui na cały telefon, wówczas można dodatkowo wspomóc zabezpieczenie folią. Solidne etui znacznie redukuje skutki ewentualnego upadku smartfona nawet na bardzo twarde podłoże. Ponadto zabezpieczy obudowę przed wszelkiego rodzaju zagnieceniami. W sprzedaży dostępne są też etui wykonane z przyczepnych materiałów, np. z silikonu, dzięki czemu telefon lepiej leży w dłoni i nie ześlizguje się z pochyłych powierzchni.

Folię lub szkiełko najlepiej regularnie wymieniać wtedy, gdy noszą już widoczne ślady zużycia. W przypadku, gdy szkło pęknie i pojawią się na nim tzw. pajączki, zalecana jest jak najszybsza wymiana, ponieważ powstałe w ten sposób odpryski mogą zarysować wyświetlacz.

Właściwe użytkowanie telefonu

Oprócz akcesoriów ważne również jest właściwe użytkowanie telefonu. Co to oznacza? Chodzi tu przede wszystkim o nienarażanie urządzenia na działanie skrajnych temperatur, na wilgoć oraz nieużywanie go w mocno zapylonych przestrzeniach i pomieszczeniach. Ważne również jest używanie oryginalnych części zamiennych, jeżeli konieczna jest ich wymiana, oraz regularnie czyszczenie. Warto również instalować aplikacje antywirusowe i nie korzystać z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi.

Właściwe dbanie o telefon niesie same korzyści, dlatego warto zatroszczyć się o zabezpieczenia jak najwcześniej. Dzięki temu można później sprzedać urządzenie w bardziej atrakcyjnej cenie.

Czytak także: Abonament, miks czy oferta na kartę – co wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here