Na czym polega dzierżawa parkingu?

Masz atrakcyjną przestrzeń pod parking, ale nie masz czasu lub środków na to, aby zająć się jego kompleksową obsługą? W takim przypadku warto sprawdzić oferty dzierżawy parkingów. Na czym to polega?

Samodzielna prowadzenie biznesu związanego z udostępnianiem miejsc parkingowych może wydawać się proste, ale w rzeczywistości także może być poważnym wyzwaniem. Trzeba rozplanować parking, wyposażyć go w odpowiednie sprzęty, zadbać o rozliczenia – to często praca na pełen etat.

Nie trzeba jednak wcale zajmować się wszystkim samodzielnie – alternatywnym rozwiązaniem jest dzierżawa parkingu przez firmę, która ma w tym wieloletnie doświadczenie.

Dzierżawa parkingu – co to jest?

Pod pojęciem takim jak dzierżawa parkingu znajduje się usługa, w ramach której dzierżawca otrzymuje do dyspozycji dany teren w zamian za wnoszenie regularnych opłat na rzecz drugiej strony.

Podstawą dzierżawy jest odpowiednia umowa, która reguluje prawa i obowiązki stron. Na ogół jest ona zawierana jako umowa wieloletnia.

Dlaczego dzierżawa parkingu to dobry pomysł?

Skorzystanie z usługi dzierżawy parkingu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ona wygodna dla właściciela gruntu, na którym można zorganizować miejsca parkingowe.

Nie musi on wówczas zajmować się jego samodzielnym zagospodarowaniem, co w przypadku parkingu oznacza wyznaczenie odpowiednich miejsc, zamontowane wyposażenia parkingowego, na przykład szlabanów, urządzeń do pobierania opłat. Wszystkim zajmuje się wtedy firma parkingowa, która dzierżawi grunty. To ona odpowiedzialna jest również za obsługę parkingu. Dzięki temu, że ma w tym duże doświadczenie, klient wybierający dzierżawę może liczyć na wysokie zyski.

Rozliczenie odbywa się na podstawie podpisanej umowy – dzierżawa parkingu najczęściej polega na przekazywaniu właścicielowi gruntu regularnych wpłat w wyznaczonej wysokości. Nie musi on przy tym ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem parkingu.

Więcej informacji o ofertach dzierżawy można znaleźć już teraz na stronach internetowych firm parkingowych.

[Głosów:9    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here