Jakie są możliwości inwestowania w nieruchomości?

Depozyty bankowe czyli popularne lokaty terminowe stały się mało atrakcyjnym sposobem lokowania oszczędności – och oprocentowanie jest wyjątkowo niskie. Do tego specjaliści od rynków finansowych są zdania, że nie należy inwestować całego posiadanego przez siebie kapitału tylko w jeden instrument finansowy. Zainteresowaniem cieszą się więc inwestycje alternatywne. Zdecydowana większość inwestorów interesuje się głównie tymi inwestycjami, które uważane są za bezpieczne; są też tacy inwestorzy, którzy stawiają z jednej strony na inwestycje w miarę bezpieczne, z drugiej zaś na takie, które pozwalają na osiągnięcie sporych zysków. Takimi inwestycjami są obecnie nieruchomości. Jak inwestować w nieruchomości, aby nie stracić, ale sporo zyskać?

Mieszkania na wynajem

Bardzo dużo osób zdecydowanych na inwestowanie w nieruchomości decyduje się na kupno mieszkania z myślą o jego wynajmie. Jest to inwestycja obarczona stosunkowo małym ryzykiem, która do tego może przynieść naprawdę spore zyski. Ale jak duży to będzie zysk zależy głównie od lokalizacji mieszkania. Zdecydowanie największy zysk przyniesie kupno mieszkania na wynajem położonego w dużych aglomeracjach miejskich. W dużych miastach rentowność z tego typu inwestycji przekracza 5 procent. Mniej (prawie o 1 procent) rentowne jest zakupienie mieszkania na wynajem położonego w mieści średniej wielkości. W dużych miastach najbardziej opłaca się zakupić mieszkanie przeznaczone na wynajmem w okolicy miasteczka akademickiego – znalezienie chętnych na wynajęcie mieszkania w takiej okolicy nie będzie żadnym problemem. Do mieszkań, które nie czekają szczególnie długo na lokatorów należą kawalerki. Jeszcze większy zysk przynosi wynajęcie mieszkania, które jest kompletnie urządzone. Jeśli chodzi o zakup mieszkania z myślą o wynajmie, to za inwestycje opłacalne uważane są także mieszkania położone w miejscowościach o dużych walorach turystycznych. Decydując się na inwestowania w mieszkania w miejscowościach turystycznych należy jednak pamiętać o tym, że najłatwiej jest wynająć mieszkanie, które leży blisko największych atrakcji turystycznych danej miejscowości. W przypadku miejscowości położonych nad morzem największą stopę zwrotu przyniesie zainwestowanie w zakup mieszkania oddalonego od plaży o kilkadziesiąt metrów.

Inwestowania w condohotel

Inwestowanie w pokoje, które znajdują się w obiektach hotelowych nie należą jeszcze w Polsce do zbyt popularnych metod inwestowania. Kwota, którą należy zainwestować jest bardzo różna, zależy od standardu obiektu hotelowego. Są obiekty, w które można zainwestować kwotę około 200 000 złotych, ale są też i takie, w których na wejście trzeba mieć dwa razy wyższy kapitał. Inwestowanie w condohotel jest inwestycją stosunkowo ryzykowną. Ale w przypadku zainwestowania w pokój znajdujący się w obiekcie hotelowym położonym w regionie turystycznym w ciągu roku można osiągnąć 10 procent zwrotu. Jest to więc inwestycja, na której można naprawdę sporo zarobić, ale też taka w przypadku, której ryzyka w stu procentach nie da się wykluczyć.

Podobne artykuły znajdziesz na blogu: inwestujwnieruchomosci.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here